ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 07:54

Reyhanlı'da gerçek ölü sayısı saklanıyor mu?

Reyhanlıda gerçek ölü sayısı saklanıyor mu?

Sosyal medyada Reyhanlı'daki saldırıda ölü sayısına ilişkin gelen bilgilere Sağlık Bakanı'ndan açıklama geldi.


Reyhanlı'daki bombalı saldırıdan sonra sosyal medyada dolaşan "devlet ölü sayısını saklıyor" iddiasına cevap Sağlık Bakanı'ndan geldi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ölü sayısının 177 olduğu iddialarına ne diyorsunuz?" sorusunu yanıtlarken kendilerine gelen bilgileri dakika dakika kamuoyu ile paylaştıklarını belirterek ilk anda 4 olan ölü sayısının dün sabah itibarıyla 46'ya yükseldiğini, bugün 14.00 itibarıyla da 50 olduğunu söyledi.

Mehmet Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dolayısıyla biz Türkiye'de kamuoyundan ölen vatandaşlarımızı gizlemiyoruz. Ama birileri spekülasyon yapmak, duygusal olarak tahrik etmek istiyor. Bence kamuoyunun sağduyusunu kaybetmeden, sorumluluk duygusuyla bunun planlarını, yapılan kasıtlı ve bilinçli planları, kamuoyunun sağduyusu ile aşacağına inanıyorum. Çünkü bu hadiseler toplumsal reaksiyonlar oluşturabilmek için planlanmış hadiselerdir. Bence toplumun sağduyusu bu ülkenin huzur ve güvenini mutlaka yine yarınlara güvenli bir şekilde taşıyacaktır. Ülkenin istikrarını bozmaya yönelik bu tür hadiselere de bundan sonra ülke olarak da muhatap kalmayacağız ama yönetim olarak da iktidar olarak da her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER