ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:51

"Reyhanlı'da bölgenin güvenliğine saldırıldı"

"Reyhanlıda bölgenin güvenliğine saldırıldı"


MARDİN (CİHAN)- AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Reyhanlı’da yaşanan terör saldırısını lanetlediklerini belirterek, saldırının Türkiye’nin istikrarına ve bölgenin güvenliğine yönelik olduğunu söyledi.

Kızıltepe ilçesinde esnaf ziyareti yapan Akdağ, Türkiye’nin gelişiminin bazı odakları rahatsız ettiğini bildirdi. Reyhanlı saldırısının sadece Türkiye’nin değil bölgenin güvenliğine yapılmış bir saldırı olduğunu kaydeden Akdağ:”Biz yolumuza devam edeceğiz.” dedi
Çözüm sürecini de değerlendiren Akdağ, PKK’nın 8 Mayıs itibarı ile elemanlarını geri çekeceğini bildirdiğini ve bu çekilişi gördüklerini ifade etti. Akdağ:" İnşallah bunun son aşaması da gelecek. Artık silahların aradan çıkması lazım. İnsanlarımızın yüzü gülüyor. Birbirimizin gözünün içine rahat bakabiliyoruz. İnsanlar birbirine gönlünü açabiliyor. Herkes kendi iş yerine evine buyur edecek bir duruma gelmiş. Bu stratejimizin ve uyguladığımız politikanın doğru olduğunu gösteriyor. İnşallah toplumumuzun insani ve ekonomik sorunlarının çözümünde daha çok zaman ve daha çok imkan oluşturma aşamasına doğru gidiyoruz. Türkiye daha büyüyecek daha güçlenecek. 2023 vizyonunda inşallah milli gelirimiz 25 bin dolara fert başına ihracatımız 500 milyar dolara çıkacak. İnsanlarımız daha iyi okullarda eğitim görebilecek. Hastalarımız daha iyi sağlık koşullarına ulaşabilecek. Gelişmelerin olumlu gitmesinden mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Hemşehrilerimin tamamına da bu anlamda teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel günler bizi bekliyor.” ifadelerini kulladı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER