ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 13:40

Reyhanlı şehitlerinin anısına Antakya'da anıt yapılacak


Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs'ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin isimleri Antakya merkezdeki bulvarlara verilecek. Kentte ayrıca şehitler anıtı yapılacak.

Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Doğru , bir süre önce Antakya Belediyesi’ne müracaat ederek ve 11 Mayısta hayatını kaybeden şehitlerin Antakya’da yaşatılması için isimlerinin bir alana verilmesini istediklerini ve bu isteklerinin Belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından kabul edildiğini söyledi. Doğru, Antakya Belediye Meclis üyelerinin de kabulü ile 11 Mayıs Reyhanlı şehitlerinin adının bir alana verilmesi ve bir anıt yapılması kararı alındığını aktardı.
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da Reyhanlı’da yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Patlamada hayatını kaybeden hemşerilerimizi saygıyla anıyoruz. Saldırıda şehit olanların adlarının Antakya’da yaşatılması isteğinize olumlu cevap vererek, meclis kararı ile bunu gerçekleştirdik. Reyhanlı şehitlerimizi her zaman saygı ile anacağız.” dedi.

Başkan Savaş, Hatay üzerinde oynanmak istenen çirkin olayların ve bu üzücü saldırının kentin geçmişten günümüze sahip olduğu barış, hoşgörü, sevgi ve kardeşlik ortamını yok edemediğini ve yapılan birlik beraberlik toplantıları ile bu duyguların daha da arttığını söyledi.

Antakya’da şehitlerinin adı, Yeni Devlet Hastanesi’nin bulunduğu Mehmet Kafadar Caddesi üzerinde bulunan bulvara verildi. Bu bulvara yakın zamanda bir de anıt yapılacak. Şu an projesi hazırlanan anıtta, Reyhanlı şehitlerinin adları yer alacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER