ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2014 Cuma 15:38

Reyhanlı şehitleri için anıt yapılıyor


Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Şubat ve 11 Mayısta meydana gelen patlamalarda şehit olanlar için anıt yapılacağı bildirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, ilçe merkezindeki ikinci patlamanın meydana geldiği alanın 11 Mayıs Şehitler Meydanı olarak tescil edilmesinden sonra buraya şehitler için anıt yapacaklarını, çalışmaların da en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Şanverdi, “İlçe merkezindeki 11 Mayıs patlamalarında çarşı merkezindeki ikinci patlama yerinde bulunan alana üç olayda da şehit olan vatandaşların anısına '11 Mayıs Şehitler Anıtı’ yapıyoruz. Anıttaki çalışma bitme aşamasında. Şehitlerimizin isimlerini anıta yazacağız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, onları asla unutmayacağız.” dedi.

Reyhanlı patlamasında yakınlarını kaybettiğini ifade eden Hüseyin Yumuşak ise olayın ardından yaraların hızla sarıldığını belirterek, “Halkımız sağduyulu ve metanetli. Yaralarımız sarıldı. Herkes günlük yaşantısına döndü. İlçe merkezinde anıt yapılıyor, onları unutmamak adına iyi olur.” diye konuştu.

Anıtın yüksekliğinin 10, kaidesi ise 2,5x2,5 metre olacak. Dayanıklı polyesterden yapılacak anıt dört cepheli olacak. Ölenlerin isimleri pirinç üzerine 4 cepheye yazılacak. Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki patlamada 5, ilçe merkezinde ise 46 Reyhanlılı yaşamını yitirmişti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER