ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2013 Perşembe 21:02

Reyhanlı patlamalarının 40. gününde 40 dakika saygı duruşunda bulundular

Reyhanlı patlamalarının 40. gününde 40 dakika saygı duruşunda bulundular


Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü meydana ikinci patlamada hayatını kaybeden Oğulcan Tuna’nın (17) babası ve arkadaşları, olayın 40. gününde 40 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Oğulcan Tuna’nın ölümünün 40.günü nedeniyle Fidanlık Mahallesi'ndeki evlerinde okunan Mevlid-i Şerif’ten sonra babası Ahmet Tuna ve arkadaşları Reyhanlı Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na geldi. Burada ellerinde, ‘Savaşa hayır, yaşasın halkların kardeşliği, Reyhanlı için yasta, barış için ayaktayız, Oğulcan Tuna ölümsüzdür, şehitlerine sahip çık Reyhanlı’ pankartı açan gençler, Atatürk Anıtı önünde 40. gün anısına 40 dakika saygı duruşunda bulundu.

Baba Ahmet Tuna, burada yaptığı açıklamada, "Reyhanlı’da 11 Mayıs günü bir terör sonucu çocuklarımız vefat etmiştir. Biz de bunları 40. gününde anmak istedik. Tek söyleyeceğimiz şu; bundan sonra çocuklarımız ölmesin. Hiç kimse ölmesin, biz her zaman şunu söylüyoruz, bizler Reyhanlılı, Hataylı olarak etten tırnak içindeyiz. Kardeşçe yaşamayı bileceğiz. Ne mutlu ki biz Türküz, Türklüğümüzle gurur duyuyoruz. İçimizdeki nifak tohumlarına her zaman karşıyız. Bizim tek bir amacımız var. Bu ülkeyi barış ve huzur içerisinde yaşatmak, savaşa hayır." dedi.

Atatürk Anıtı önünde 40 dakika bekleyen grup daha sonra sessizce dağıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER