ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:02

"Reyhanlı olayının kesin bağlantıları var"


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı saldırısının arkasında bazı bağlantıların olduğunu söyledi. İstihbarat birimleri ile yargıdaki sürecin söz konusu bağlantıları ortaya çıkaracağını belirten Erdoğan, “Temennim odur ki biran önce bunun diğer bağlantıları da ortaya çıksın.” dedi.

ABD seyahatini tamamladıktan sonra yurda dönen Başbakan Erdoğan, Atatürk Havalimanı’na basın toplantısı düzenledi. ABD seyahati hakkında bilgi veren Erdoğan, gündeme ilişkin soruları da cevapladı. Reyhanlı saldırısının soruşturması hakkında değerlendirmelerde bulunan Erdoğan şunları söyledi: “Reyhanlı konusu ile alakalı şuanda malum 18 gözaltının 12’si tutuklu. Bu tutukluların içinde şuandaki ilk kanaatler elde edilen bilgilere bakılırsa failler olma ihtimalleri çok yüksek. Biz şuanda yargı kanaatini açıklamadığı sürece bu konuda ‘şu şudur’ diyemeyiz. Yargı kesin kanaatini açıkladığı zaman ‘fail budur’ deriz. Bunların şuanda kendi itirafları üzerinden hareketle bazı kanaatler oluşmuş durumda. Temennim odur ki biran önce bunun diğer bağlantıları da ortaya çıksın. Bu olayın kesin bağlantıları var. Arkadaki uzantıları var. Bilinenler var, bilinmesi gerekenler var. Bunu gerek istihbarat gerekse yargıdaki süreç ortaya çıkaracaktır.”

Konuşmasının sonunda Hatay’a gidip gitmeyeceği yönündeki soruya ise Erdoğan, “Şu anda tarihini belirlemedik. MYK toplantısından sonra tarihi belirleyeceğiz.” şeklinde cevap verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER