ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 15:53

Reyhanlı Başbakan Erdoğan’ı bekliyor


Bombalı saldırılarda 51 kişiyi kaybeden Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı bekliyor.

Başbakan Erdoğan’ın gelişiyle ilgili hazırlıklar sürerken başladı ilçede hummalı bir çalışma yapılıyor. İlk patlamanın yaşandığı Yeni Mahalle’deki belediye hizmet binası bir yandan boyanırken bir yandan da yollar asfaltlanıyor.

Yarın saat 1300’te gelecek Başbakan Erdoğan emniyet, jandarma ve Milli İstihbarat Teşkilatı da güvenlik konusunda yoğun bir çalışma içinde. Çevre il ve ilçelerden takviye ekiplerin gönderildiği Reyhanlı’da olağan üstü güvenlik tedbirleri alınıyor. İlçeye kamyonlarla çok sayıda polis barikatları getirildi. Başbakan’ın Reyhanlı programıyla ilgili bir açıklama yapılmazken, güvenlik nedeniyle sadece ilçeye geliş saati kamuoyuyla paylaşıldı.

Reyhanlı belediye başkanı Hüseyin Şanverdi, hazırlıkların son hızla sürdüğünü belirterek, “Başbakanımızı bekliyoruz. Acılarımızı paylaşmaya geliyor. Yarın saat 13.00’te belediyemize gelecek ve burada halkımızın acısını paylaşacak. Yaralılarımızı ziyaret ederek taziyelerde bulunacak.” dedi.

Belediye olarak her türlü çalışmayı yaptıklarını ifade eden Şanverdi, “Önemli olan olayda mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarını hızlı şekilde sarmak. Bu güne kadar 1684 vatandaşımıza 7.5 milyon TL ödeme yapıldı. Yardımlar devam ediyor. İnşallah tüm ihtiyaçlar en kısa sürede giderilecek ve normal hayata döneceğiz.” ifadelerini kullandı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DÜNYAYA GÖSTERECEĞİZ

AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, Başbakan Erdoğan'ın saat 13.00'te Reyhanlılılarla bir araya geleceğini açıkladı. Başbakan Erdoğan'ın yarın öğlen saatlerinde Hatay'a gelmesi ve ardından 11 Mayıs günü 2 ayrı bombalı saldırının yaşandığı Reyhanlı ilçesinde çeşitli temaslarda bulunacağını belirten Kimyeci, "Başbakanımız, vatandaşlarımızın acısını paylaşmak ve taziye ziyaretlerinde bulunmak üzere cumartesi günü saat 13.00'te Reyhanlı Belediye binası önünde olacak. Birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya göstermek üzere bir araya geleceğiz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER