ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 11:47

Ressam polis, ikinci sergisini açtı


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’nde görevli 16 yıllık polis memuru Zekeriya Ordu, mesai saatlerinden arta kalan vakitlerde çizdiği resimlerle ikinci sergisini açtı. Soyut çalışmaları içeren ve 'Ana rahmindeki çocuğun karanlık dünyası' adı verilen sergiden elde edilecek gelirin tamamı, yeni su kuyuları açılması için Afrika ülkelerine bağışlanacak.

Ordu'nun ölüm sonrası hayatı anlattığı 30 eserinden oluşan sergi Ataşehir Optimum Outlet AVM’de ziyarete açıldı. 5 Kasım’a kadar gezilebilecek sergide ölümden sonraki hayatın anlatıldığı soyut çalışmalar yer alıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce daha önce yılın sanatçısı ödülü alan Zekeriya Ordu, çocukluğundan beri resim yaptığını söylerken “Aktif olan bir şubede çalışırken resim yapmaya fırsat bulmakta oldukça zorlanıyorum. Meslektaşlarım yıllık izinlerinde tatile çıkarken bulduğum her fırsatta resim yapabilmek için evimdeki atölyeye koşuyorum.” dedi.

Sergiden el edilecek gelirin tümünü bağışlayacağını söyleyen Zekeriya Ordu, “Sergiden el edilecek gelirle su kıtlığı çeken Afrika ülkelerinde yeni su kuyuları açılması için çalışacağım. Bu konuda bölgede faaliyet gösteren bazı yardım dernekleri vasıtasıyla bu amacımı gerçekleştireceğim.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER