ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 19:37

Rekor denemesinde 50 çocuk kayboldu

Rekor denemesinde 50 çocuk kayboldu


Konya’nın merkez Meram Belediyesi, Çocuk Şenliği kapsamında düzenlediği Pepe konserinde 10 bin çocuğa plates topu dağıtarak ilginç bir rekor denemesi yaptı. Bazı vatandaşlar kalabalık nedeniyle top alma mücadelesine girince bir anda çocuklarını unuttu. Konser öncesinde yaklaşık 50 çocuk kaybolunca birçok aile panik yaşadı.

Meram Belediyesi, '10 Bin Çocukla Plates’ rekor denemesi ve Pepe konseri düzenledi. Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen etkinlikte konser öncesi çocuklara 10 bin plates topu dağıtılacağı duyuruldu. Plates topları dağıtılmaya başlandığında çocuklarla birlikte ailelerin de top alma girişimi ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Top alma yarışına giren aileler bir anda çocuklarını unutunca yaşları 3 ile 10 arasında değişen yaklaşık 50 çocuk kayboldu. Bazı aileler ise kalabalık ve yaşanan karmaşa nedeniyle çocuklarından uzaklaştı. Kimi vatandaşların ise 4 -5 plates alarak konsere katılmadan alandan ayrıldığı görüldü.

Kaybolan çocuklar, zabıta ekiplerince önce zabıta araçlarına götürüldü. Çocuğu kaybolan bazı aileler araçtan çocuğu alarak ayrıldı. Çoğu aile ise araçta çocuğunu bulamayınca kendi gayretleriyle çocuğunu aramaya devam etti. Çocuk sayısının çoğalması ve alanın genişliği nedeniyle kaybolan çocuklar konser için kurulan standa çıkarıldı ve isimleri tek tek anons edildi. Bazı çocuklar kendi isimlerini ve ailesinin ismini mikrofondan kendisi anons etti. Çocuğunun sesini duyan aileler standa gelerek çocuğuyla kucaklaşıp ayrıldı. Kaybolan çocukların ailelerine teslimi zaman alınca konserin başlaması da gecikti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER