ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 14:54

Raylı sistem duraklarına kitaplıklar konuluyor

Raylı sistem duraklarına kitaplıklar konuluyor


 Kayseri Büyükşehir Belediyesi, insanlara kitap okuma alışkanlığı kazandırma ve farklı kitaplar okumalarına imkan tanımak amacıyla ilginç bir uygulama başlatıyor. Belediye, raylı sistem duraklarına kütüphane benzeri kitaplıklar koyucak. İsteyen vatandaşlar seyahat sırasında kitap okuyabilecek.

    Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, şehir merkezinde ulaşımı rahatlatmak amacıyla raylı sistem çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Yeni yapılan güzergahlarla birlikte raylı sistemin 35 kilometreye ulaştığını ve Erkilet ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesine yeni hattın inşası amacıyla çalışma başlatıldığını anlattı.

    Özhaseki, raylı sistemin yeni güzergahı için 80 milyon lira harcadıklarını dile getirerek, tramvay duraklarında yeni bir uygulamaya geçeceklerinin müjdesini verdi. Raylı sistemdeki 10 durağa kitaplıklar konulacağını anlatan Özhaseki, şu bilgileri verdi: “Bu çalışmada amacımız insanlarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmasıdır. Bu seyahatte etrafa bakmak yerine kitap okumasını istiyoruz. Yurt dışında bu tür araçlarda kitap çok okunuyor. Gazete okunuyor. Bu önemlidir. Arkadaşlarımız yaptığı çalışma ile kitaplıklar duraklara konulacak. Tramvaya binerken insanlarımız kitap alıp okuyacak. Giderken bırakacak. Ama götürürse götürsün. Hiç sorun değil.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER