ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 14:42

Rastgele atılan içki şişeleri orman yaktı

Rastgele atılan içki şişeleri orman yaktı


Üsküdar'da, ormanlık alana rastgele atılan içki şişeleri yangına neden oldu. Yol kenarındaki ağaçlık alana gelişigüzel atılan şişelerin aşırı ısınmasıyla başlayan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın nedeniyle yaklaşık 1 dönümlük alan zarar gördü.

Yangın, saat 13.00 sıralarında Küçük Çamlıca Mahallesi Üçpınarlar Caddesi üzerindeki çamlık alanda başladı. İddialara göre çamlık alana atılan çok sayıdaki içki şişesi, güneşin etkisiyle ısınarak kıvılcım çıkardı. Aniden başlayan yangın, çamlık alanda yayıldı. Yoldan geçen vatandaşların müdahale ettiği alevler söndürülemeyince itfaiye ekiplerine haber verildi. Bu sırada polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi alarak itfaiyenin gelmesini bekledi. Kısa sürede olay yerine gelen söndürme ekipleri alevlerin daha fazla büyümesini engelledi. Büyükşehir Belediyesi'nin denetiminde olduğu öğrenilen çamlık alanda bazı ağaçlar da zarar gördü. Yangın yaklaşık 15 dakika süren çalışmalardan sonra söndürüldü. Yangına neden olduğu öne sürülen onlarca alkol şişesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Bu arada, çevredeki binalarda oturan vatandaşlar çamlık alanın bakımsız olduğunu, yangının rastgele atılan şişelerin ısınmasıyla başladığını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER