ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 08:00

Rastgele ateş açan şahıslar köyü ayağa kaldırdı

Rastgele ateş açan şahıslar köyü ayağa kaldırdı


Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı Kızılcaköy’de, dün akşam iftar saatlerinde biri silahlı 4 kişinin köye girerek rastgele ateş açması vatandaşlara panik yaşattı.

Önceden sabıkalı oldukları iddia edilen kişilerin açtığı ateş sonucu can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı. Köylüler şahıslardan 3’ünü yakalayarak köy meydanına getirdi. Şahısları linç edilmekten güvenlik güçleri kurtardı. Olay sonrası kaçan bir kişinin arandığı öğrenildi. Güvenlik güçleri, yakalanan 3 kişiyi köylüleri ikna ederek ancak 7 saat sonra köyden jandarma aracıyla çıkarılabildi.

Olay sonrası köylülerin 4 zanlıdan 3'ünü yakaladığı, birisinin dövüldüğü ve sağlık durumunun ağır olduğu iddia edildi. Yakaladıkları zanlıları güvenlik güçlerine teslim eden köylüler, araçların çıkışlarına izin vermedi. Yaralanan şahıs, köylülerin ikna edilmesi sonucu ambulansla jandarma kontrolünde köyden çıkarılabildi. Jandarma aracında bekletilen diğer iki zanlının güvenlikleri, askerlerin aracın etrafını etten duvar örmesiyle sağlandı. Güvenlik güçleri ve savcının da ikna etmesiyle zanlılar köyden ancak saat 02.30 sıralarında çıkarılabildi.

Köye gelen MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, olayı gerçekleştirenlerin serbest denetimliliği yeni biten bir çetenin üyeleri olduklarını söyledi. Uzunırmak, “Çete mensupları köylünün hareket alanını kısıtlamak istemişlerdir. Yaşanan bu olay gündemle doğru orantılıdır. Bunların ekonomik, sosyal siyasi her türlü amacı var“ dedi.

Köylerinde silah sıkanları tanımadıklarını ve husumetlerinin olmadığını belirten Kızılcaköy Muhtarı Yüksel Okutan, köylerinde ilk kez böyle bir olay yaşadıklarını söyledi. Aydın merkezden polis ekipleri ve Sultanhisar ilçesinden jandarma ekiplerince yoğun güvenlik önlemi alındı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER