ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 14:30

Ramazan'ın son 10 günü Manisa'da üçkişi itikafa girdi

Ramazanın son 10 günü Manisada üçkişi itikafa girdi


Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, Ramazan’ın son 10 gününde itikafa girmek için üç vatandaşın başvuruda bulunduğunu bildirdi. Cihan, bu kişilerin Muradiye Camisi’nde itikafa gireceğini söyledi.

Ramazan ayının son 10 gününde durumu müsait olanların camilerde itikafa girmesinin söz konusu olduğunu dile getiren Müftü Cihan, “Bu uygulama, Peygamber Efendimiz (SAV)'in bir sünnet–i seniyyesidir. Durumu müsait olanların kendisini ibadete daha fazla verme, cami atmosferi içerisinde daha sağlıklı ortamda kulluk görevlerini ifa etme adına yaptığı bir uygulamadır. İlimizde de her yıl bu sünnetin uygulanması adına bazı vatandaşlarımız müracaat ediyor, talep ettikleri camide itikafa giriyorlar.” dedi.

Üç vatandaşın itikaf için başvurduğunu belirten Cihan, “Bu vatandaşlarımız, Muradiye Camisi’nde itikafa girecekler. Biz de onlarını itikaflarını gerçekleştirmeye katkı sağlıyoruz. Güzel bir uyguluma, Allah kabul etsin. Yoğun bir şekilde Kur'ân–ı Kerîm okuma. Zaten vatandaşlarımız, beş vakit namazını cemaatle kılıyor. Nafile namazını, kaza namazını kılıyor. Bol bol tövbe ve istiğfar ediyor. Allah’ı zikrediyor. Hem uygulayanlar açısından hem de muhitin insanlar açısından inşallah bir bereket vesilesidir diye düşünüyorum. Peygamber Efendimiz Ramazan ayının son 10 günü itikafa girdiği için vatandaşlar da son 10 gün giriyor. Acil, zaruri ihtiyaçların dışında vatandaş camiden çıkmıyor.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER