ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 19:10

Ramazan'da nikah sayısında artış oldu

Ramazanda nikah sayısında artış oldu


Ramazan ayının temmuza rastlaması ile birlikte nikâh kıyan çiftlerin sayısının da arttığı belirtildi.

    İlkadım Belediyesi Evlendirme Memurluğu'na başvuran 120 çiftin nikahı Ramazan ayının 20’nci gününe kadar kıyıldı. 8-20 Temmuz tarihleri arasında Evlendirme Memurluğu'na yapılan müracaatlar neticesinde evlenecek çiftlerin nikahını kıydıklarını belirten Nikah Memuru Ahmet Salih Atar, Ramazan ayında da nikaha ilginin sürdüğünü ifade etti.

    Ramazan’ın temmuz ayına denk gelmesiyle geçen yıllara nazaran 2 kat artış olduğunu söyleyen Atar, “Bu yıl Ramazan iyice yaz tatilinin içine girdi. Ramazan ayı dolayısıyla Evlendirme Memurluğumuza yapılan başvurular geçen seneye oranla arttı.” dedi.

    İlkadım Belediyesi Nikah Memuru Ahmet Salih Atar, “Belediye olarak yeni evlenen gençlerimize 2 cihan saadeti diliyoruz. Ramazan ayı rahmet, mağfiret, merhamet ve şefkat ayıdır. İnşallah genç çiftlerimiz birbirlerine karşı daha merhametli ve şefkatli olurlar. Bizler ailelerde sevgi, saygı ve muhabbetin oluşmasına katkıda bulunmak ve yeni evlenen gençlerimizin mutluluğunu artırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER