ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:12

Ramazana özel evlere sıcak yemek hizmeti

Ramazana özel evlere sıcak yemek hizmeti


Başakşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ilçede ikamet eden evlerinden dışarı çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşlara iftar ve sahur yemeklerini özel saklama kaplarıyla evlerine götürüyor. Belediyesi sıcak yemek dağıtımını Ramazan ayı boyunca devam ettirecek.

Belediye, çalışmanın alt yapısını ilçe genelinde yıl boyunca devam ettiriyor. Otomasyon sistemine kayıtlı isimler, evlere ziyaretler yapılarak tekrar güncelleniyor. Liste dışında olanlar ise Başakşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayarak talepte bulunabiliyor. Yemek talebinde bulunan vatandaşların maddi durumlarına bakılmaksızın; 65 yaş üzeri tek ya da eşi ile birlikte yaşayan evinde yemek yapacak kimsesi olmayanlar, evinde bir ya da birden fazla engellisi olup yemek yapacak zamanı olmayanlar, evinde yatalak hastası olanlar, engelli olup tek, eşi ile ya da çocukları ile yaşayan fakat 65 yaş altında olan kişiler bu hizmetten faydalanabiliyor.

Belediye personeli tarafından özel kaplarda evlere ulaştırılan sıcak yemek hizmeti vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Uygulaması ile ilgili görüşlerini aktaran Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "İlçe genelinde çeşitli sebeplerle yemek yapamayacak durumda olan vatandaşlarımızın iftar ve sahur yemeklerini biz hazırlayalım, evlerine sıcak yemek götürelim istedik. Geçen sene başlattığımız uygulamada aldığımız güzel tepkiler ve talepler nedeniyle bu senede uygulamamızın kalitesini ve kapsamını genişleterek bir adım öteye taşıyoruz. İlçemiz’de her mahallemizde Ramazan Ayı boyunca açtığımız bereket sofralarında bizler ekmeğimizi, gönlümüzü paylaşıyoruz. Gelin sizlerde komşularınızın kapısını çalın, dostluğunuzu paylaşın." ifadelerini kullandı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER