ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 15:12

Ramazan öncesi piyasaya sucukta indirim desteği

Ramazan öncesi piyasaya sucukta indirim desteği


Ramazan ayının yaklaşması ile beraber, pastırma ve sucukta bazı üretici firmalar fiyatta indirim yapmayı kararlaştırdı. Tatil için şehre gelenler ve Ramazan ayı ile beraber hareketli günler geçirmeye başladıklarını ifade eden esnaf, sucukta bazı firmaların kilogram fiyatını 30 liradan 26 liraya düşürdüğünü, bunun piyasayı iyice hareketlendirdiğini belirtti.

Ramazan ayı gelirken pastırma ve sucuk satışlarında her yıl olduğu gibi bu yıl da artış oldu. Sofraları süsleyen pastırmanın kilosu çeşidine göre 45 ile 60 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Sucuk ise iki firmanın başlattığı indirim öncesine kadar kilosu 30 liradan satılıyordu. Firmalar Ramazan ayına özel indirim uygulayarak 30 lira olan sucuk fiyatını 26 liraya düşürdü. Fiyatlardaki düşüş ise hem esnafın hem tüketicinin işine yaradı. Fiyat indirimi ile tüketici daha fazla sucuk almaya başladı. Esnaf ise indirimle birlikte yaşanan talep fazlasıyla hareketli günler geçirmeye başladı.

Kayseri Pazarı Pastırma ve Sucuk Satış Noktası ortaklarından Ahmet Sancak, bir haftalık süreçte pastırma ve sucuk satışlarında artış olduğunu ifade etti. Sancak, Kayseri’de üretim yapan iki büyük firmanın sucukta indirim yapmasıyla birlikte mevcut taleplerin daha da arttığını ve beraberinde kendilerinin de iş yoğunluğunda artış oluşturduğunu dile getirdi.

Yaz mevsiminde tatilcilerin de en çok pastırma ve sucuk talep ettiğini aktaran Sancak, “Başka şehirde ve ülkede çalışan Kayserililer tatilini memleketlerinde geçiriyor. Geri dönüşte hem kendi ihtiyacı hem orada bulunan dostlarına hediye için yüklü miktarda pastırma ve sucuk alıyor. Gurbetçilerimiz bu konuda daha çok ürün alıyor. Yine farklı nedenlerden dolayı, tatil için yolu Kayseri’ye düşen insanlarımız da aynı şekilde pastırma ve sucuk alıyor. Bir de bunlara Ramazan ayı eklenince hareketli günler geçirmeye başladık.” dedi.

Ahmet Sancak, Ramazan ayına sayılı günler kala sucukta iki firmanın indirim yaparak 30 liradan 26 liraya düşmesinin satışlarını ciddi anlamda artıran başka bir sebep olduğunu belirtti. Sancak, esnaf olarak satışlardan memnun olduklarını ve tüketicinin de bu indirimden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiğini sözlerine ekledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER