ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 17:22

Ramazan öncesi fırınlara denetim


Bağcılar Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ramazan öncesi ilçedeki unlu mamul üretimi yapan fırın ve pastaneleri denetledi. Denetimler sırasında işyeri sahiplerinin hijyenik kurallara uyup uymadıklarına bakıldı.

Ramazan ayına kısa süre kala ilçedeki gıda üretilen işyerleri ile tesislere denetimler sıklaştırıldı. Bağcılar Belediyesi Zabıta ekiplerinin veteriner hekim refakatinde gerçekleştirdiği denetimler sırasında işyerlerinin üretim bölümlerindeki malzemeler ve unlu mamuller kontrol edildi. İşyeri çalışanlarının kıyafetleri ve çalıştıkları tezgâhlara bakıldı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, hemşerilerinin sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üretilen ürünleri tüketmesi için bu denetimleri sıkça yaptıklarını belirterek, insan sağlığıyla oynayan esnafa kesinlikle taviz verilmeyeceğini ifade etti. İnsan sağlığının her şeyin önünde olduğunu ifade eden Çağırıcı, sağlıklı nesillerin yetişmesinde sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yaptı. Çağırıcı, "Her gün soframızdan eksik etmediğimiz ekmek ve diğer unlu mamulleri üreten işyerlerini yakın takip altında tutuyoruz. Eğer sağlıksız ortamlarda hazırlanan gıdaları tüketirsek her türlü hastalığa yakalanma riski ile karşı karşıya kalırız. Özellikle Ramazan ayında gıda üretiminin de artacağını dikkate alırsak bu tür işyerlerine denetimlerimizi aralıksız sürdürmemiz gerekiyor. Bu kapsamda ekmek fırınları, börekçiler ve pastanelere yaptığımız denetimler sırasında hijyenik koşullara uyulup uyulmadığına baktık. Toplum sağlığına dikkat ederek üretim yapan bütün esnafımızı kutluyorum." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER