ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2014 Cumartesi 14:12

Ramazan öncesi fırınlar denetlendi

Ramazan öncesi fırınlar denetlendi

Ramazan ayı öncesi, gıda üretim ve satışı yapan işletmeler gıda mühendisi eşliğinde denetleniyor.


Bursa Karacabey Belediyesi zabıta ekiplerinin ilçede gerçekleştirdiği kontrollerde, gıda üretim ve satışı yapan işletmeler gıda mühendisi eşliğinde denetleniyor.

Zabıta ekiplerince sürdürülen denetimler kapsamında fırın ve imalathaneler tek tek kontrol edildi. Yaklaşan Ramazan ile birlikte denetimlerini sıklaştıran zabıta, imalat yapan yerlerde hijyen, etiket ve gramaj kontrolü yaparken, denetimleri olumlu geçen iş yerlerine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ali Özkan, denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Gıda üretimi yapan iş yerlerinde üreticilerin sağlık kartları, iş yerinin teknik ve sağlığa uygun şartlarını ekiplerimiz titizlikle kontrol etmektedir. İnsan sağlığını hiçe sayanlara müsaademiz asla olmayacaktır. Süren denetimlerimizde bu zamana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadık. Ramazan ayı içerisinde de pide ve tatlılara yönelik imalat yapan iş yerlerini denetlemeye devam edeceğiz. Ben de iş yerinde standartlara uygun üretim ve satış yapan işletmelerimize hassasiyetlerinden ötürü şükranlarımı ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER