ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 16:00

Ramazan bebek ameliyat olacak


Eyüp’te özel bir hastanede dünyaya gelen ve vücuda kan pompalayan kalp damarlarından biri tıkalı olan Ramazan bebek, İstanbul Sağlık Müdürlüğü’nün çabalarıyla Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk kardiyoloji servisine sevk edildi.

Eyüp’te 5 gün önce dünyaya gelen ve vücuda kan pompalayan kalp damarlarından biri tıkalı olan Ramazan bebek, acilen ameliyat olması gerektiği halde gerekli operasyon yapılmamıştı. İddialara göre, aranan hastaneler yer olmadığı gerekçesiyle ameliyatı kabul etmedi. Doğduğu özel hastanede bakım ünitesine bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışan Ramazan bebeğe müjdeli haber İstanbul Sağlık Müdürlüğü’nden geldi. Ramazan bebek, Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk kardiyoloji servisine sevk edildi. İstanbul Sağlık Müdürlüğü ayrıcı konuyla ilgili inceleme başlattı.

Yapılan yazılı açıklamada; “Müdürlüğümüz; yayınlanan haberler üzerine söz konusu hasta bebeğin sevkini Bakırköy Kamu Hastaneler Birliğine bağlı hizmet veren Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk kardiyoloji servisine ivedilikle gerçekleştirmiştir. Ayrıca haberde bahsi geçen özel hastane hakkında da inceleme başlatılmıştır.” denildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER