ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 14:51

Ramazan Bayramı öncesi tatlıcılara sıkı denetim

Ramazan Bayramı öncesi tatlıcılara sıkı denetim


Amasya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi tatlı imalathanelerini sıkı denetim altına aldı.

        Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cahit Gülbay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, özellikle fırıncılar, pastacılar, simitçiler, kurdukları satış yerleri ve marketlere oldukça çok satış yapan tatlıcıları denetim altına aldıklarını belirtti. Gülbay, il ve ilçelerde toplam 225 üretim yeri 580 satış yeri olduğunu söyledi.

        Gülbay, "Bunlara ek olarak 983 toplu tüketim yeri olmak üzere toplam bin 788 işyeri denetlenmiş olup uygunsuz olan 22 işletmeye 95 bin 315 lira ceza kesilmiştir. Amasya'da Ramazan ayı ve bayram öncesi faaliyetleri artan pastane, tatlıcı ve pide fırınları başta olmak üzere üretim yerleri, bakkal, market ve unlu mamul satış noktaları, lokanta, kafeterya olmak üzere toplam 243 adet iş yeri denetimi gerçekleştirilmiştir." dedi.

        Denetimlerin aralıksız devam edeceğini ifade eden Gülbay, "Vatandaşlarımız alışveriş esnasında, satın alacakları gıdaların son kullanma tarihlerini kontrol etmeleri, ambalajı zarar görmemiş gıdaları satın almaları, açıkta ve uygun koşullarda muhafaza edilmeyen gıdaları almamaları gerekmektedir. Satın alınan gıdalarla ilgili herhangi bir şikayeti olan tüketiciler Alo 174 Gıda Hattı'nı arayarak ihbarda bulunabilirler." hatırlatmasında bulundu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER