ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 19:20

Rafting alanının işletmesi MATAB'a verildi

Rafting alanının işletmesi MATABa verildi


Rafting ve kano su sporlarının yapıldığı dünyaca ünlü Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak Köprülü Kanyon alanının günübirlik kullanım işletme hakkı 29 yıllığına Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı'na (MATAB) verildi.

Su sporları işletilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile MATAB protokol yaptı. Sözleşmeyi Orman Su İşleri Bakanlığı adına 6. Bölge Burdur Müdürü Adnan Yılmaztürk ile MATAB Başkanı Recep Barut imzaladı. Bakanlık, bölgede su sporları işletmesinin 29 yıllığına işletme hakkını MATAB'ın 5 yıl Beşkonak Köprülü Kanyon alanına yatırım yapılması şartı koştu. Başkan Barut, "Bakanlığın onay verdiği projelerin planlanması, sosyal faaliyet alanının işlerlik kazanması, bölge halkına iş, istihdam ve eğitimin MATAB tarafından yürütülmesi sağlanmış olacak. Beşkonak bölgesi sadece su sporları ve rafting olarak değerlendirmemek gerekir. Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan bu bölge MATAB'ın yapacağı yatırımlarla kültürel etkinlik, bölge insanının eğitimi ve park alanları sayesinde sosyal faaliyet alanları işlerlik kazanacaktır." dedi.

Geçen yıl Köprülü Kanyon'da 1 milyon yerli ve yabancı turist rafting su sporu yaptı. 1 milyon yerli ve yabancı turistin rafting su sporundan bölge ve ülke ekonomisine 20 milyon dolar ekonomik girdi sağlandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER