ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 12:51

Putin, Rusya'da bir kez daha kez "yılın adamı" seçildi


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinde altıncı kez "yılın adamı" seçildi.

Rusya'nın Yuriy Levada Analitik Merkezi tarafından yapılan anketin sonuçlarına göre, Devlet Başkanı Vladimir Putin, ankete katılan 1063 kişinin yüzde 26'sının oyunu alarak, altıncı kez arka arkaya ülkesinde yılın adamı seçildi.

Rusya'nın 45 bölgesindeki 130 yerleşim yerinde yaşayan 18 yaş üstü 1063 Rus vatandaşı arasında yapılan ankete katılanların yüzde 7'si Savunma Bakanı Sergey Şoygu için oy verirken, Başbakan Dmitriy Medvedev ile NSA eski çalışanı Edward Snowden ise ankete katılanların yüzde 4'ünün oyunu alarak üçüncülüğü paylaştı.

Putin'in affından dolayı serbest kalan ünlü Rus işadamı Mihail Hodorkovski de yüzde 3 oy aldı ve sıralamada dördüncü oldu.

Rusya'da yılın adamının belirlendiği Yuriy Levada Merkezi anketlerinde, Vladimir Putin 2008 yılından bu yana arka arkaya yılın adamı sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

Anket sonuçlarına göre ayrıca, şarkıcı Alla Pugaçeva, yüzde 12 oyla Rusya'da "yılın kadını" seçildi. Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matvienko ile Almanya Başbakanı Angela Merkel ise ankete katılanların yüzde 4'ünün oyunu aldı.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER