ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 12:31

Pursaklar'ın çehresi değişiyor

Pursakların çehresi değişiyor


Ankara Pursaklar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, 2012 yılında hayata geçirdiği projeler ile ilçenin çehresini değiştirdi.

    İlçe sakinlerinin imar işleriyle ilgili taleplerini mevzuat doğrultusunda bilgi teknolojilerinden de faydalanarak karşılayan müdürlük, 2012 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Raporda imar izni, yapı ruhsatı ve denetimleriyle ilçenin tarihi ve kültürel mirasına büyük katkı sunulduğu dikkat çekti.

    Pursaklar’ın ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan; Hanım Evleri, Dede Torun Evleri, Tebessüm Konağı, Düğün Salonu, Düğün Sarayları, Meydan, Hijyenik Pazarlar, Kongre Merkezi, muhtarlıklar ve rekreasyon alanları ile 2012 yılında önemli projeler hayata geçirildi.

    Geçtiğimiz yıl başlayan sosyal kültürel tesislerden olan Kongre Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesisleri inşaatları ise devam ediyor. 2012 yılında toplam 345 proje incelenerek onaylandı.

    Winkent arşiv sistemiyle de Pursaklar sakinlerine önemli hizmet veren müdürlük, bu kapsamda 5 bin 127 kişinin bu hizmetten faydalanmasını sağladı. Kaçak yapıya da geçit vermeyen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, '3194 İmar Kanununa ve Ankara Büyük Şehir Belediyesi İmar Yönetmeliği'ne aykırı olarak, yapıldığı tespit edilen yapılar için kanun kapsamında idari yaptırım uyguladı.

    Pursaklar’ın mevcut imar planlarındaki sosyal ve teknik altyapı, mülkiyet-kadastro yapısı ve sorunlu alanların çözümüne yönelik olarak da yeni imar planları geliştirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER