ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:57

Pursaklar'da yaz okulu için kayıtlar başladı

Pursaklarda yaz okulu için kayıtlar başladı


Ankara Pursaklar Belediyesi’nin her yıl düzenlemiş olduğu yaz spor okulu kayıtları başladı. Aralarında tekvando, voleybol, basketbol ve futbolun yer aldığı yaz okulu için kayıtlar 20 Haziran’a kadar sürecek.

Pursaklar Ülker İ.O, Azmi Ertuğrul İ.O, Satı Öztürk İ.O. ve Saray İlköğretim Okulu’nda yapılacak olan yaz okulu için kayıtlar başladı. Yaz okuluna katılan tüm çocuklara, ücretsiz olarak şapka, şort ve tişört verilecek. Geçen yıl başlatılan uygulama ile yaz spor okuluna katılan öğrencilere adab-ı muaşeret dersleri de verilecek. Futbol, tekvando, voleybol ve basketbol branşlarının ağırlıkta olduğu yaz okulunda, adab-ı muaşeret derslerinin yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel faaliyet de yapılacak.

Önceki yıllarda tek merkezde yapılan yaz okulu, geçen yıl Türkiye’de ilk defa Pursaklar Belediyesi’nin uygulaması ile başlayan “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında okul bahçelerinde yaygınlaştırıldı. Bu sene de devam ettirilecek olan proje ile binlerce öğrenci spor eğitimi alacak. Böylece öğrenciler servis sıkıntısı çekmeden kendilerine en yakın merkezde yaz spor okuluna katılacak. Yaz spor okulu ile ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yaz okulunda çocukları iki ay misafir edeceklerini belirterek, “Biz yaz spor okullarını basit birer spor okulu olarak görmüyor, bilakis çocuklarımıza Pursaklarlılık bilinci kazandırmak ve Pursaklar halkının şehir kültürünü yükseltmek için bir vasıta olarak görüyoruz." dedi.

Yaz spor okulu kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler saat 11.00 ila 16.00 saatleri arasında 20 Haziran’a kadar dört merkezde kayıt yaptırabilir.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER