ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 12:14

Pursaklar’da 6 bin kişi birlikte iftar açtı


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel iftarı 6 bin kişinin katılımıyla Pursaklar ilçesinde yapıldı.

    İlke Sitesi önünde gerçekleşen iftar programına Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve çok sayıda davetli katıldı.

    Programda konuşan Başkan Melih Gökçek “Pursaklar bizim baş tacımız. Bugüne kadar verdikleri yüzde 70 oyla bizleri de her zaman gururlandırdı. Size ne kadar hizmet etsek hakkınızı ödeyemeyiz.” dedi.

    Konuşmasının devamında vatandaşlara seslenen Başkan Gökçek, Türkiye’nin son 1,5 aylık süre içerisinde iç ve dış güçler tarafından karıştırılmaya çalışıldığına dikkat çekti. Gökçek, “Çok sıkıntılı günler yaşadık. Allah korusun şu an için bu sıkıntıları atlattık. Ama yine oyunlarına devam etmek için parklarda forum adı altında düzenledikleri çalışmaları da sürdürüyorlar. Ben inanıyorum ki Pursaklar halkı bu güçlere en güzel cevabı sandıkta verecektir. Çünkü biz demokrasiye inanıyoruz. ” diye konuştu.

    Pursaklar’da asfalt, yol yapımı gibi çalışmaların devam ettiğini kaydeden Gökçek, şehrin güzelleştirilmesi için farklı meydanlara 2 havuz ve saatler konulacağını, Pursaklar’da yapılan Tebessüm Parkı’nın resmi açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağının müjdesini verdi.

    ÇETİN: ŞEHİRCİLİK EL BİRLİĞİ İLE OLUR

    Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ise yaptığı konuşmada hem Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e düzenlediği iftar sofrası için hem de programa yoğun ilgi gösteren hemşehrilerine teşekkür etti. Başkan Çetin: “Şehir ve şehircilik ancak el birliği ile gönül birliği ile büyüklerimizden aldığımız destekle oluyor. İşte bu güzel günde de yardımlaşmanın, paylaşmanın en güzel örneğini yaşıyoruz.” dedi.

        Konuşmaların ardından, Melih Gökçek’in getirdiği top ve bebekler çocuklara hediye edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER