ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 13:42

PTT gişesi tek memurla hizmet veriyor


 Mersin’in Silifke ilçesi PTT Merkez gişelerinde üç memurun görev yapması gerekirken bir memurun görev yapması, uzun süre sıra bekleyen vatandaşların tepkisine yol açıyor.

Vatandaşlar, PTT’de tek memurun işlem yapması nedeniyle uzun süre beklemek zorunda kaldıkların dile getirdi. Sabahın erken saatlerinde sıra fişini alarak beklemeye başlayan vatandaşlar, tek memurun işlem yapması nedeniyle ilk fiş alan ile yeni fiş alan vatandaşın arasında 70-80 kişinin bulunduğunu, bunu gören vatandaşların birçoğunun sıranın kendisine gelmeyeceği düşüncesiyle işlem yapmadan PTT’den ayrılıyor. Bunun yanı sıra emekli maaşlarını PTT’den alan emeklilerin PTT’de para olmadığı için uzun süre bekletildikleri öne sürülüyor.

Emekli A.R.E., “Ben 2 bin nüfuslu bir beldeden geliyorum. Beldemizde bile PTT şubesinde bir memur var iken yaklaşık 60 bin nüfusu olan Silifke gibi turistik bir ilçede, üstelik turistlerin bile gelip işlem yaptığı bir yerde tek bir memurun gişede işlem yapması çok ayıp bir şey. Konuyla ilgili yetkisi bulunan görevlilerin bu konuyla ivedi olarak ilgilenmelerini istiyorum. Yazık değil mi bu insanlara?” diye konuştu.

Öte yandan memurlardan ikisinin izinde olduğu, bu nedenle tek memurun görev yaptığı, şube müdürlüğünün de vekaleten yürütüldüğü öğrenildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER