ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 17:45

Prof. Kural çöp topladı


 Prof. Dr. Orhan Kural, geri dönüşüm atıklarının ayrıştırılarak toplanması projesine destek amacıyla Şişli'de geri dönüşüm atıkları topladı.
    
Prof. Dr. Kural, geri dönüşüme dikkati çekmek için Ortaklar Caddesi'ndeki ev ve iş yerlerinde geri dönüşüm atıklarını toplayan Şişli Belediyesi temizlik görevlilerine yardım etti.
    
Kural, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tüketirken tükenen bir toplum ortaya çıktığını belirterek, ''Yıllarca ikinci el giyindim. En ufak bir şeyi bile değerlendirmek isterim. Herkes bu bilinçte olsa, çok şeyi fark ettirebiliriz diye düşünüyorum'' dedi.
    
Geri dönüşümün ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu kaydeden Kural, ''Pillerin ve bitkisel yağların ayrı toplanması lazım. Diğer geri dönüşüm malzemelerinin hepsini bir mavi torbada topluyoruz; nedir bunlar; kağıt, metal, plastik, ahşap, bunlar temiz bir şekilde bize ulaştırılırsa, bunlar gidiyor sınıflandırılıyor ve değerlendiriliyor. Hem bunun karşılığında bir ücret alınıyor. Bu medeniyettir, medeniyet ufak detaylardır zaten. Onun için herkesin buna sahip olması lazım'' diye konuştu.
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER