ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 15:50

Posbıyık, terminal inşaatını inceledi


Zonguldak Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye tarafından yapımı süren Terminal alanında incelemelerde bulundu.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları, daire müdürleri ve birimi amirleriyle terminal alanında incelemelerde bulundu. Bölgenin en modern şehirlerarası terminalinin yapımına başlandığını belirten Başkan Posbıyık, önümüzdeki günlerde temel atma töreni yapılacağını ifade etti.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Batı Karadeniz bölgesinin en büyük ve en modern terminalini yapacaklarını belirterek, "Terminali Belen Sanayi Sitesi karşısındaki belediyemiz tarafından kamulaştırılan alana yapıyoruz.Alaplı’dan Ömerli’ye Ören’e gelen çevre yolunun da projeleri bitti, ihaleye verilmek üzere. Dolayısı ile terminalden çıkan araçlar şehre girmeden Alaplı istikametini takip edip İstanbul yada Ankara’ya gidebilecek. Bu bölgede 25 dönüm araziyi kamulaştırma yaptık. Bu arsanın üzerine de Batı Karadeniz’in en şık, en modern ve en kullanışlı terminallerinden birini yapıyoruz. Tamamen çelik konstrüksiyona dayalı terminal sistemi. Önümüzdeki günlerde Ereğli halkı ile birlikte temel atma törenini yapacağız. Müteahhidimiz süresi olmasına rağmen kendisi burasını bize Aralık, Ocak gibi teslim edeceğini söylüyor. Terminalin keşif bedeli 7 milyon lira civarındaydı ancak yapılan ihalede 5 milyon 500 bin lira artı KDV’ye düştü."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER