ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 14:13

Posbıyık, Atatürk posterlerini kesenleri kınadı


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde belediyenin Yalı Caddesi duvarına astığı 11 Atatürk fotoğrafından 4'ü, gece kimliği belirsiz kişilerce kesilerek tahrip edildi. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, fotoğraflara zarar verenleri kınadı.

        Ereğli Belediyesi, 8 ay önce yenilediği Yalı Caddesi'ndeki istinat duvarına büyük boy Atatürk fotoğrafları astı. Duvardaki 11 fotoğraftan 4'ü, gece kimliği belirsiz kişilerce kesildi. Atatürk'ün yüz bölümünün kesildiği fotoğrafları sabah görenler belediyeye haber verdi. Belediye zabıta ekibi, kesilen fotoğrafları incelerken, polise de bilgi verildi.

        Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Atatürk fotoğraflarını tahrip edenleri kınadı. Ereğli'nin çağdaş, demokrat ve Atatürkçü bir kent olduğunu belirten Başkan Posbıyık, emniyet güçlerinden Atatürk fotoğraflarına zarar verenleri bulmasını istedi. Posbıyık, olayı belli hedefleri gözeten insanların yapmış olabileceğini dile getirdi. Başkan Posbıyık "Hayatın her alanında önce Ata'mızdan, sonra da bu memleketin kurtuluşu için mücadele vermiş, şehit olmuş, kanını dökmüş atalarımızdan feyiz aldık. Kentimizle özdeşleşmiş Göztepe'de dalgalanan ay yıldızlı bayrağımıza her baktığımızda yenilediğimiz gücümüzü, şehrimizin birçok yerine astığımız Atatürk posterleriyle katladık. Ereğlilerin bu sağlam duruşunu hazmedemeyen mihraklar, çirkin yüzlerini büyük Ata'nın fotoğraflarını keserek göstermek istediler. Bugün 4 Atatürk posteri kesilir, biz gerekirse 104 Atatürk posteri daha asarız." açıklamasını yaptı.

        Başkan Posbıyık, emniyet güçlerinden Atatürk fotoğraflarına zarar verenleri bulmasını isterken, kesilen fotoğrafların yenileriyle değiştirileceğini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER