ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 11:20

Polnet arızası pasaport kuyrukları oluşturdu

Polnet arızası pasaport kuyrukları oluşturdu


 İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Polnet Bilgi Sistemi'nde meydana gelen arıza sebebiyle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları'nda pasaport işlemleri bir saat süreyle yapılamadı. Sabah saatlerinde meydana gelen arıza nedeniyle Türkiye'ye giriş ve Türkiye'den çıkış işlemlerinin yapılamaması sebebiyle pasaport bankolarında uzun kuyruklar oluştu.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Polnet Bilgi Sistemi'nde dün sabah saat 06.30 sıralarında bir arıza meydana geldi. Arıza, Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ki pasaport işlemlerinin yaklaşık bir saat yapılamamasına yol açtı. Bir saat yolcu giriş-çıkış işlemi yapılamaması nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Pasaport kontrol noktalarında bekleyen yolculardan dolayı uçaklar Atatürk Havalimanı'ndan gecikmeli havalanabildi. Arızanın giderilmesi üzerine yurda giriş ve çıkışlar yeniden başladı.

Yaşanın arıza sebebiyle Türk Hava Yolları (THY)'nın İstanbul'dan Ankara'ya, Cidde'ye, Saraybosna'ya, Antalya'ya yapılacak seferleri iptal edildi. Yolcuların bir sonraki seferlerle gideceği bildirildi. THY’den yapılan açıklamada, “Pasaport sistemindeki ariza nedeniyle gecikme ve iptal var. İptal edilen seferlerdeki yolcularımıza SMS ile bilgi veriliyor. Bilet alırken sisteme cep numarası bildiriliyorsa bilgi ulaşıyor. Ancak bazen acentelerden alınan biletlerde telefon yazılmıyor.” denildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER