ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ağustos 2014 Pazar 17:51

Polisten zeka dolu tuzak

Polisten zeka dolu tuzak

Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı bahçesinde gönderdeki bayrağı indirmekle suçlanan Ömer Mutlu emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandıktan sonra sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.


Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı bahçesinde gönderdeki bayrağı indirmekle suçlanan Ömer Mutlu emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandıktan sonra sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, Türk bayrağını gönderden indiren zanlının yakalanması için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından özel bir ekip oluşturuldu. Oluşturulan özel ekip içindeki polisler, kimliği tespit edilen zanlının hamile olan eşine kendilerini doktor olarak tanıtıp, test için hastaneye gelmelerini istedi.

Doktor olarak kendilerini tanıtıp zanlının eşini kan tahlili için Lice Devlet Hastanesi’ne gelmeleri konusunda telefonla uyaran polislerin bu uyarılarını dikkate alan zanlı eşi ile birlikte hastaneye gidince polisler tarafından yakalandı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunda suçunu kabul eden Mutlu, sağlık kontrolü için hastaneye götürüldükten sonra adliyeye çıkarıldı. Geniş güvenlik önlemleri altında Diyarbakır Adliye Sarayı’na çıkarılarak nöbetçi savcılık tarafından ifadesi alınan zanlı, tutuklanma istemiyle bir üst mahkemeye sevk edildi. Zanlı, çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 ay arandı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 7 Haziran 2014 tarihinde çıkan olaylarda hayatını kaybeden Ramazan Baran’ın Diyarbakır’daki cenaze töreni sırasında olaylar çıkmıştı. Çıkan olaylar sırasında bir kişi 2. Hava Kuvvet Komutanlığı bahçesinde bulunan gönderdeki Türk bayrağını indirmişti. Olayın ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü özel ekip kurup önce zanlının kimliğine ulaşmış, ardından yakalanması için operasyona başlamıştı. Yaklaşık 2 ay aranan zanlı dün emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanmıştı.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER