ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 11:45

Polisten kaçıp kaza yapan araçtan kaçak sigara çıktı

Polisten kaçıp kaza yapan araçtan kaçak sigara çıktı


Bitlis’in Tatvan ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince durumundan şüphelenilerek durdurulmak istenen araç, dur ihtarına uymayarak kaçtı. Polisten kaçıp kaza yapan araçta yapılan aramada 10 bin 500 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Tatvan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Van istikametinden gelen ve durumundan şüphelenilen bir aracın ilçe merkezinde durdurulmak istenildiği araca görevlilerce dur ikazlarında bulunulmasına karşın aracın ihtara uymayarak kaçtığı belirtildi.

Kaçan aracın kırmızı ışıkta bekleyen bir araca arkadan çarpması sonucu durduğunun belirtildiği açıklamanın devamında araç içerisinde bulunan iki şahsın araçtan inerek farklı yönlere doğru yaya olarak kaçmaya çalıştığı, yapılan kovalamaca sonucu iki şahsın kısa süre içinde yakalandığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca araç içerisinde yapılan aramada, aracın arka koltukları ve bagajı içerisinde değişik markalarda 10 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildiği, yakalanan şahıslar hakkında ise "5607 sayılı kanuna muhalefet" suçundan işlem yapıldığı, araç sürücüsü olan şahıs hakkında ayrıca "trafik güvenliğini tehlikeye sokmak" suçundan ayrı bir soruşturma başlatıldığı ifade edildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER