ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:01

Polisten havai fişek operasyonu


 Kayseri polisi, izinsiz olarak proteknik malzeme satışı yapan iş yerlerinde mahkeme kararıyla arama yaptı. Aramalarda çok sayıda havai fişek, farklı isimlerde adlandırılan maddeler ele geçirildi.

Kayseri Emniyeti, havai fişek, çata-pat, maytap, torpil, kız kaçıran ve benzeri proteknik malzemelerin kullanımının yaz mevsimi dolayısıyla yaygınlaşması üzerine harekete geçti. Bu maddelerin usulüne aykırı izinsiz ve uygunsuz yerlerde satışının ve kullanımının önlenmesi amacıyla polis sorumluluk alanında çalışma yapıldı. İzinsiz proteknik maddeler kapsamına giren şenlik ve işaret fişekleri, oyun ve eğlence aracı olan patlayıcı maddeleri sattığı şüphesi olan bakkal, tuhafiye, çeyizlik malzeme satıcıları, market, çiçekçi, oyuncakçı ve benzeri olarak faaliyet gösteren iş yerlerinde arama yapıldı.

Kayseri Adliyesi 6. Sulh Ceza Mahkemesi ve 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nden alınan arama kararları neticesinde yapılan uygulamada, şu malzemeler ele geçirildi: 100 adet volkan, 70 adet torpil, 18 adet gök bombası, bin 294 adet batarya ve papatya olarak tabir edilen havai fişek, 3 kutu çatapat, 40 paket füze, 77 adet kız kovalayan, meşale ve pasta maytap ele geçirildi.

Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan çalışmada ise 240 adet volkan, 6 adet renkli sis bombası, 83 adet havai fişek ve yıldız saçan ele geçirildi. Talas İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan çalışmada da 2 bin 234 adet proteknik malzeme (maytap, çat-pat, kız kaçıran vb.) ele geçirildi. İzinsiz proteknik malzeme satışı yapan iş yerlerine ise idari para cezası uygulandığı bildirildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER