ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:58

Polisten çocuklara uçurtmalı karne hediyesi

Polisten çocuklara uçurtmalı karne hediyesi


Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Giresun Belediye Başkanlığı'nca ortaklaşa ‘Bir İpte Minik Eller’ adlı uçurtma şenliği düzenlendi.

Çocukların sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, birbirleriyle aynı sosyal etkinlik içerisinde yer almalarını sağlayarak dostluk ve kardeşlik bilincini güçlendirmek için düzenlenen uçurtma şenliği aynı zamanda polis sevgisinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlendi.

Giresun Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikte çocuklar için değişik oyunlarda yarışmalar düzenlendi. Uçurtma yarışıyla devam eden şenlikte küçükler kadar büyükler ve polisler de uçurtma uçurmanın keyfine vardı.

Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için gençlere ve çocuklara küçük yaşlardan itibaren doğru bilgilerin öğretilmesinin gerekli olduğunu belirten Giresun İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, "Bugün Toplum Destekli Polislik şubemiz ve çocuk şubemiz marifetiyle çocuklarımıza bir takım ahlaki değerleri, uyulması gereken kuralları; trafik kurallarını, toplum içerisinde yaşarken yapılması gereken kuralları daha iyi anlatabilmek amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Onlara polis sevgisini, devlet sevgisini, bayrak sevgisini aktarabilmek adına böyle bir şenlik düzenledik. Bu şenlik marifetiyle öyle zannediyorum ki hem çocuklarımızın bir yıl süren eğitimlerinin neticesinde tatile girdikleri bugünde bir karne hediyesi, bir karne şenliği, bir festival havasında gerçekleşmesini temin etmek hem de çocuklarımıza kurduğumuz iletişim kuralları çerçevesinde daha yakın durabilmek. aynı zamanda da unutulmaya yüz tutan bir takım oyunlarımızı, geleneklerimizi, göreneklerimizi yaşatmak ve bu çocuklarımız üzerinden de topluma bazı mesajlar vermeyi istedik." dedi.

Hem zihnen, hem de ruhen sağlıklı yetişmiş gençlerin ülkeye daha iyi hizmet edeceklerini sözlerine ekleyen Bulak, "Özellikle ülkemizin bu dönem içerisinde bir takım istihbarat operasyonlarına tabi kaldığı, kargaşa ortamının artırılarak toplumla devlet arasında sanki bir kavga varmış gibi gösterildiği imajını ortadan kaldırmak, bunun yanlışlığını, böyle olmadığını vurgulamak, halkımızla devletimizin, polisimizin aynı kökten yetişen bir yapı olduğunu ortaya koyma açısından da önemli faydalar, katkılar sağlayacağını düşünüyorum." diye konuştu. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER