ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 13:01

Polisten 30 öğrenciye tiyatro eğitimi

Polisten 30 öğrenciye tiyatro eğitimi


Şanlıurfa Terörle Şube Müdürlüğü tarafından ‘Bilgilendirme ve Önleme Faliyetleri’ kapsamında 30 öğrenciye tiyatro eğitimine başladı. Bul faliyetlerle kültürel alanlarda topluma uyum, kendine olan güveni artırmak ve farkındalık duygularını artırmak hedefliyor.

Şanlıurfa Terörle Şube Müdürlüğü ekipleri öğrencilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Eyyübiye bölgesinde eğitim gören 30 öğrenciye tiyatro eğitimi verilmeye başlandı. Eyyüp Göncü, Gazi, Gap Kız Teknik ve Meslek liselerinden seçilen öğrenci grubuna tiyatro eğitimi, diksiyon, drama, doğaçlama, sahne oyunculuğu, etkili iletişim, kendini iyi ifade etme, özgüven konularında temel tiyatro oyunculuğu eğitimi veriliyor. Genç Yıldızlar Tiyatro Grubu altında faliyetlerini sürdüren öğrenciler, ‘Yarınlara Geç Kalmadan’ ocak ayı içerisinde il ve il dışı turnelere gidilerek oyun sergileme imkanı bulacak.

Öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak, polislerle olan iletişimlerini güçlendirmek amacıyla öğrenciler farklı tarih dilimlerinde Gaziantep, Adıyaman ve Malatya’ya götürüldü. Bu illerde bulunan devlet tiyatrolarına götürülüp, tiyatro sanatçılarıyla öğrencilere görüşme imkanı sağlandı.

Müdürlük tarafından eğitim öncesinde öğrencilerin ailelerine ziyarette bulunarak yapılacak faliyetler hakkında bilgilendirilmede bulunuldu. Tiyatro Eğitmeni Polis Memuru Serkan Güven tarafından tiyatro çalışmalarına yönelik eğitim çalışmaları sürdürülüyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER