ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 11:02

Polislerden göz dolduran sahne performansı

Polislerden göz dolduran sahne performansı


Edirne Emniyet Müdürlüğü tarafından sahnelenen 'Çınar Karakolu' isimli tiyatroda rol alan iki polis memuru performansıyla beğenildi.

Çocuk Şube Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen çok sayıda projeden birisi de uçucu madde ve madde bağımlılığı ile ilgili toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan tiyatro oyunu. Edirne Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Kulübü oyuncuları ve Çocuk Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Hüseyin Eker ve polis memuru Cüneyt Çelebi’nin rol aldığı tiyatro, Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında sahnelendi.

Halk Eğitim Merkezi’ndeki tiyatro gösterisi aralarında Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Yiğitbilek, İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü, Emniyet Müdürü Cemil Ceylan’ın bulunduğu yüzlerce polis ve eşi, çocuk sitesi sakinleri tarafından izlendi.

Bir polis merkezinde geçen olayları ele alan oyun, izleyicileri hem eğlendirdi hem bilgilendirdi. Tiyatroda sahne alan komiser yardımcısı Hüseyin Eker ve polis memuru Cüneyt Çelebi, gerçek yaşamdaki görevlerini oynarken fazla zorlanmadı. Rollerini başarı ile oynayan polis memurları, diğer oyuncularla birlikte izleyicilerden büyük alkış aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER