ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 14:59

Polisler vatandaşlarla birlikte halay çekti


Diyarbakır'da özel harekat polisleri tarafından gerçekleştirilen tatbikatta, eğitimli köpekler yardımıyla rehine kurtarma operasyonu düzenlendi. Polisler vatandaşlarla birlikte halay çekti.
     Polis Teşkilatının kuruluşunun 168'inci yıl dönümü dolayısıyla Dağkapı Meydanı'na kurulan polis etkinliklerinin sergilendiği stantların açılışını yapan Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Recep Güven, ''Çok güzel bir gün. Vatandaşlarımız tarafından çok olumlu bildirimler alıyoruz. Hizmet vermekten onur duyduğumuz halkımızla halay çekmekten zevk duyduk. Bizi destekliyorlar bu müthiş bir destektir. Bu güzel beklentilerin bir yansımasıdır. İnşallah daha güzel olacak daha coşkulu kulanacağız. 10 Nisan'ı vatandaşlarımızla birlikte kutlamayı düşünüyor ve çok fazla katılım bekliyoruz'' dedi.
     Polisler stantlarda, vatandaşların hırsızlara karşı alması gereken önlemler, uyuşturucu kullanımının zararları ve ailelerin yapması gerekenlerle ilgili broşürler dağıttı.
     Etkinlikler kapsamında bomba arama köpekleri, bomba ve uyuşturucu araması yaparken, özel harekat polisleri eğitimli köpekler yardımıyla rehine kurtarma operasyonu düzenlendi.
     Gençlik Destek Merkezi öğrencileri tarafından konser verilirken, Emniyet Müdürü Güven ve polis memurları vatandaşlarla birlikte halay çekti.
     Ayrıca stantları gezen vatandaşlara tatlı ve içecek ikram edildi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER