ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Temmuz 2014 Pazartesi 17:45

Polisler 4 günde 3 kaza yaptı

Polisler 4 günde 3 kaza yaptı

Antalya’da polislerin son 4 günde 3 kazaya karışması üzerine Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ekipleri uyardı.


Emniyet Müdürü Cemil  Tonbul, kazaların duyarsızlık, acelecilik ve dikkatsizlikten kaynakladığını, bundan sonra emniyet kemeri takmayan ekiplere cezai ve disiplin işlemi uygulanacağını söyledi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü personelin şehir içinde karıştığı kazalarda son günlerde artış meydana geldi. Son 4 günde 3 ekip kazaya karışırken 5 personel de yaralandı. İlk kaza geçtiğimiz cuma günü meydana geldi. Kazada bir polis memuru hafif yaralandı. Polislerin karıştığı ikinci kaza ise cumartesi günü meydana geldi.

Kepez ilçesinde meydana gelen kazadan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli İbrahim Yılmaz ve Tuncay Akın'dan oluşan 07 A 6560 plakalı motosikletli yunus timi ile 41 yaşındaki Nuh Menken yönetimindeki 07 GJ 248 otomobil 2 sokağın kesiştiği kontrolsüz kavşakta çarpıştı. Kazada her 2 polis memuru da yaralandı.

Bugün bir başka kaza da Kepez ilçesi Baraj Mahallesi'nde meydana geldi. Nejla Polatoğlu yönetimindeki 07 EMH 21 plakalı otomobil, kontrolsüz kavşakta Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 07 A 6488 plakalı polis aracına çarptı. Çarpmanın etkisiyle yan yatan araçta sıkışan polis memurları itfaiye ekibi tarafından araçtan çıkarıldı. Kazada yaralanan polis memuru Uğur Tekocak ve arkadaşı Şenol İncedal hastaneye kaldırıldı.

Polislerin sık sık kazaya karışması üzerine de Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul telsizden anons yaparak ekipleri uyardı. Tonbul, bundan sonra emniyet kemeri takmayan ekiplere cezai ve disiplin işlemi uygulanmasını istediği anonsta şunları söyledi: "Son günlerde ekiplerimizin kazalara karışmasında artış gözlenmektedir. Bunun sebepleri olarak ekiplerimizdeki duyarsızlık, acelecilik ve dikkatsizlik gözlenmektedir. Ekiplerimiz olay yerlerine ulaşırken daha dikkatli ve duyarlı olacaklardır. Trafik ekiplerimiz de daha önce belirtmiş olduğumuz emniyet kemeri konusunda duyarsız olanlara cezai işlem uygulayacaktır. Ayrıca disiplin yönünden işlem yapılmak üzere tarafıma gönderilecektir."


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER