ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 14:08

Polisin şefkat eli öğrencilerin üzerinde


Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Her Çocuğun Bir Hayali Olsun ve Hayalleri Gerçek Olsun' projesi kapsamında, ilköğretimde okuyan öğrenciler polis merkezini gezdi.

İlkokul ve ortaokullarda eğitim gören başarılı öğrenciler, Çocuk Şube Müdürlüğü'nde misafir edildi. Araçlarla getirilen öğrenciler, görevli polisler tarafından bilgilendirildi. Çocuklar, polis araçlarına bindirilerek telsiz kullandı. Daha sonra Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda, ünlü simaların rol aldığı polis klibi izlettirildi.

Burada konuşan Çocuk Şube Müdürü Davut Atlı, amaçlarının, çocukların emniyet teşkilatını tanıması, polislik mesleğini sevdirmek ve polislerle diyaloğa geçmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Atlı, burada çocuklara devletin sıcak yüzünü gösterdiklerini ifade etti. Öğrencilerden Melike Kurnaz da gezi sonrası polis olmaya karar verdiğini kaydetti.

Öğrencilere; daha sonra günün anısına mont, kazak, pantolon ve ayakkabıdan oluşan hediye paketi verildi. İkramlar sonrası öğrenciler, polis servisiyle okullarına götürüldü.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER