ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 21:49

Polise moral ve motivasyonu artıracak psikolojik destek çalışması başlatıldı


Eskişehir'de, yoğun iş temposu ve stresli ortamlarda çalışan emniyet çalışanlarına yönelik moral ve motivasyonu artıracak psikolojik çalışma başlatıldı. Polisin eş ve çocuklarına yönelik de uygulanacak olan bu çalışma ile halka daha iyi ve güler yüzlü bir çalışma sunmada hedefleniyor.

    İl Emniyet Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre İl Emniyet Müdürlüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Büro Amirliği'nce, yoğun iş temposu ve stresli ortamlarda çalışan emniyet personeline yönelik bir çalışma başlatıldığı bildirildi. İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli psikolojik danışman ve psikologlarca yapılacak çeşitli testler ve taramalardan oluşan bu çalışmanın yaklaşık olarak 4 ay devam edeceği kaydedildi. Çalışma kapsamında, personelin moral ve motivasyonunu arttıracak, tarama neticesinde desteğe ihtiyacı olan personeller tespit edileceği belirtildi.

    Vatandaşlara sevecen ve güler yüzlü hizmet sağlamak amacıyla başlatılan bu çalışmanın personelin ailesini de kapsayacağı vurgulandı. Buna göre, çalışma polisin yanı sıra iş ve aile yaşamı, çocuk eğitimi gibi konuları içeren çeşitli bülten ve seminerler ile desteklenecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER