ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Temmuz 2014 Pazar 20:34

Polise çirkin tuzak!

Polise çirkin tuzak!

İstanbul’da ‘dur’ ihtarına uymayan şüpheli motosikletliyi kovalayan Yunus Timleri, bir grubun saldırısına uğradı.


 İki Yunus Timi’nin önünü keserek önce darp eden kalabalık, daha sonra motosikletlerini ateşe verdi. Polisler linç girişiminden kaçarak kurtulurken, olay yerine sevk edilen takviye ekipler bölgeyi abluka altına aldı.

Olay, Okmeydanı Cemevi önünde saat 18.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Yunuslar Tim Amirliği’ne bağlı motosikletli 4 polis, şüpheli bir motosikletliyi durdurmak istedi. Polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan şüphelinin peşine düşen ekipler, motosikletliyi Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi üzerinde yer alan cemevinin önüne dek kovaladı. Ancak burada polisin önünü kesen kimliği belirsiz bir grup, önce polisleri darp etti, ardından motosikletlerinden indirdi. Grup, daha sonra polislerin motosikletlerini ateşe verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yanan motosikletleri kısa sürede söndürdü. Grubun saldırısına uğrayan polisler, linç girişiminden kaçarak kurtuldu. Ekipler, güvenli bir bölgeye ulaştıktan sonra yardım çağrısında bulundu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yunus Tim Amirliği ve ilçe asayiş birimlerinin yanı ıra bölgeye çevik kuvvet ve zırhlı araçlar sevk edildi. Bölgeyi adeta abluka altına alan emniyet güçleri, saldırganların yakalanması için çevrede operasyon başlattı.

Saldırganların kaçan motosikletlinin haber verdiği yakın çevresi olduğu tahmin edilirken, şüpheli motosikletlinin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER