ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 22:55

Polis ve göstericiler arasındaki gerginlik sürüyor


Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için Kızılay'a yürümek isteyen göstericilere polis, yeniden müdahale etti.

Protesto amacıyla bugün Kızılay Meydanı'nda toplanan gruplar, polisin tazyikli su ve biber gazı müdahalelerinin ardından dağıldı. Bir süre sonra Atatürk ve GMK Bulvarı ile Ziya Gökalp Caddesi üzerinde toplanan gruplar, yeniden Kızılay'a yürümek istedi.

Cebeci yönünden gelen grup, beton saksı ve tahta parçalarıyla yola barikat kurdu. Daha sonra barikattaki tahtalar ateşe verildi. Polis, taş ve bilye atan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. TOMA'larla yapılan müdahale sonrası yol tekrar trafiğe açıldı. Olaylarda bazı göstericiler gözaltına alındı.

Sıhhiye yönünden gelen grup ise polisin biber gazlı müdahalesine rağmen dağılmadı. Olaylar nedeniyle iş dönüşü evlerine gitmek için Kızılay istikametini kullanan çok sayıda vatandaş da sıkılan gazlardan etkilendi.
Başına taş isabet Habertürk gazetesi muhabiri Bedirhan Özyiğit yaralandı. Hastaneye kaldırılan Özyiğit'in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Gün içinde devam eden olaylar nedeniyle metro ve Ankaray'ın Kızılay durakları kapatıldı. Güvenpark'tan minübüs ve otobüs seferleri yapılmadı. Polis helikopteri de gün boyu havadan denetim yaptı. Öte yandan olaylar nedeniyle sağlık ekipleri de Kızılay'da bekletiliyor.

Polis ve göstericiler arasındaki gerginlik sürüyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER