ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 15:34

Polis sac kavurma yaptı öğrenciler yedi

Polis sac kavurma yaptı öğrenciler yedi


Kars İl Emniyet Müdürlüğü, şehirdeki öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutma, kitap okuma alışkanlığı kazandırma, eğitimde başarılı olmalarını sağlama gibi amaçlarla hayata geçirdiği 'Emniyetteyiz' projesi kapsamında 3 ay süre ile okuma alışkanlığı kazandırılan öğrencilerle, kent ormanında bir araya geldi.

    Geçtiğimiz günlerde Sarıkamış ve Kağızman ilçelerinde de gerçekleşen ve üçüncüsü il merkezinde tertip edilen pikniğe, İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak ve Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış da katıldı. Polis ağabey ve ablaları ile birlikte olmaktan son derece mutlu olan öğrenciler, “"Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) güzel bir proje. Bizler bu proje sayesinde dershanelere gittik, derslerimizdeki başarı oranlarını yükselttik. Bugün de bir araya gelerek hoşça vakit geçirdik, başta Emniyet Müdürümüz Ercan Çakmak olmak üzere, Milli Eğitim Müdürümüze ve bizlere gösterdikleri yakın ilgi ve şefkatten dolayı bütün emniyet çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

    EMNİYET MÜDÜRÜ ÇAKMAK: GELECEĞİMİZİ TEMİNAT ALTINA ALIYORUZ

    İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi, kötü alışkanlıklardan uzak tutma, okuma alışkanlığı kazandırma ve her yönüyle donanımlı birer birey olarak yetişmelerine katkı sağlamayı amaçladığımız bu proje ile bugün Milli Eğitim Müdürümüzle beraber gençlerin pikniğine katıldık. Bizler çocuklarımızın, gençlerimizin gelişmelerine katkı sağlamak için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Yaptığımız projeli çalışmalar bundan sonra da bütün hızıyla devam edecektir.” diye konuştu.

    Etkinlikte, polis ağabeylerinin yaptığı saç kavurmayı afiyetle yiyen öğrenciler, daha sonra Emniyet Müdürü Çakmak ve Milli Eğitim Müdürü Alkış’la birlikte voleybol maçı yaptılar ve çeşitli oyunlar oynadı.

    Öte yandan hoşça vakit geçirdikleri günün ardından kent ormanından ayrılan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER