ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2014 Cuma 21:32

Polis müdürleri yarın sorgulanacak

Polis müdürleri yarın sorgulanacak

‘Paralel yapı’ iddialarına ilişkin yürütülen ‘yasa dışı dinleme’ ve ‘casusluk’ soruşturmalarında tutuklu bulunan ve 14 Aralık operasyonunda tutuklama istemiyle mahkeme sevk edilen 5 polis müdürünün ifadesi yarına kaldı.


İstanbul Nöbetçi 5’inci Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan’ın elindeki dosyaların yoğunluğu ve UYAP’ta yaşanan bir arıza nedeniyle sorguya yarın saat 12.00’de başlayacağı öğrenildi.

Savcı Hasan Yılmaz ve İrfan Fidan tarafından yaklaşık 9 saat sorgulanan 5 şüpheli, ‘iftira’, ‘terör örgütü üyeliği’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. Sorgunun yarına kalması nedeniyle 5 şüpheli tutuklu bulundukları Silivri Cezaevi’ne geri götürüldü.

Paralel yapı iddialarına yönelik yapılan operasyonda eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve İstanbul İstihbarat eski Şube Müdürü Erol Demirhan "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "Resmi belgede sahtecilik ve kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kayıt etme" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün ile İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Ömer Köse, "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini casusluk amacıyla temin etmek" ve "Resmi belgede sahtecilik" suçlamasıyla, İstanbul Mali Suçlar eski Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy ise “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçlarından tutuklanmıştı.

(İHA)

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER