ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 10:47

Polis merkezine bombalı saldırı

Polis merkezine bombalı saldırı

İzmir'de polis merkezine zaman ayarlı bombalı saldırı düzenlendi.


İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan 100. Yıl Polis Merkezi'nin arka duvarına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce parça tesirli bomba atıldı. Dün gece saat 23.00 sıralarında meydana gelen olayda ölen yada yaralanan olmadı.

İzmir'in Bornova ilçesi Atatürk Mahallesi'nde bulunan 100. Yıl Polis Merkezi'ne, dün gece zaman ayarlı bombayla saldırı yapıldı. İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, yaptığı açıklamada patlamayla ilgili herhangi bir gözaltı olmadığını ve geniş çaplı soruşturma yürütüldüğünü söyledi.

Polis merkezinin arka tarafındaki duvarın kenarına, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından bilye, çivi ve vidalarla güçlendirilmiş, parça tesirli ve zaman ayarlı bomba atıldı. Büyük bir gürültüyle meydana gelen patlamada ölen ya da yaralanan olmadı. Çevrede geniş çaplı inceleme yapılırken Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, zanlıları yakalamak için başlattığı çalışma devam ediyor.

İl Emniyet Müdürü Bilkay da olay yerine giderek bilgi aldı. Herhangi bir gözaltı olmadığını belirten Bilkay, geniş çaplı soruşturma sürdürdüklerini ifade etti. Bomba türünün zaman ayarlı ve parça tesirli olduğu bilgisini veren Bilkay, bölgede işyerleri yoğun olmadığı için kamera kaydın bulunmadığını söyledi. Bilkay, saldırıyı şu ana kadar üstlenen bir terör örgütü olmadığını kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER