ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 18:45

Polis memuru kupür sergisi açtı


 Bandırma’da görev yapan 18 yıllık polis memuru Ali Demir, Türkiye’de bir ilke imza atarak emniyet teşkilatı haberlerinin yer aldığı 5 bin gazete kupüründen oluşan sergi açtı.

Türkiye’deki 40 ilin emniyet müdürlüklerine mektup yazarak, 10 yıldır sergisi için materyal toplayan polis memuru Ali Demir, Türk Polis Teşkilatı’nın 168. Yılı etkinliği çerçevesinde Bandırma Liman AVM’de 'Basında Polis' konulu sergi açtı.

İçerik bakımından Türkiye’de bir ilk olan sergi, 5 bin adet gazete kupürünün bir araya gelmesiyle oluşuyor. Gazete kupürlerinde polis mesleğiyle ilgili çıkan haberler yer alıyor. 18 yıllık polis memuru Demir; haber, yazı, makale, resim vb. materyallerden oluşan sergisini gezen vatandaşlarla tek tek ilgilenerek bilgilendirdi. Amacının, polis teşkilatını daha iyi tanıtmak olduğunu vurgulayan Demir, “Basın kuruluşlarımızın da yardımıyla toplumumuzdaki olumsuz polis imajını değiştirip, halkımızla el ele olduğumuzu objektif bir gözle sergilemek istedim.” dedi.

Bir polis çocuğu olduğunu vurgulayan Demir, “Polis çocuğuyum. Eşim de benim gibi polis. 18 yıllık görev hayatımda birçok olay yaşadım. Bu serginin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 10 yıllık bir süreçte teşkilatımızın konu olduğu haber ve yazıları vatandaşlarımıza sergileme fırsatı buluyorum. Burada acı tatlı yaşadığımız her şey var. Vatandaşlarımız da bunu görme imkanı bulmuş oluyor.” diye konuştu. Serginin, ayrıca, hayatında ayrı bir yeri olduğuna dikkat çeken Demir, “Halkımızla birebir görüşme imkanı bulmuş oluyorum. Ayrıca, Emniyet Teşkilatı bünyesindeki Toplum Destekli Polis Birimimizin vatandaşla olan birebir diyaloğu halkımızla daha yakın olmamıza vesile oluyor.” diye konuştu.

Türkiye’deki 40 ilin emniyet müdürlüklerine mektup yazarak materyal toplayan Demir, serginin açılmasına destek veren İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aki’ye de teşekkür etti. 4-8 Nisan tarihleri arasında açık kalan “Basında Polis” sergisini Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel ve vatandaşlar ziyaret etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER