ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:37

Polis, kurbanlık satanları dolandırıcılara karşı uyardı


Hatay'ın Erzin ilçesinde, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, Kurban Bayramı öncesi kurbanlık satanları, hayvan hırsızlığı, dolandırıcılık, sahte ve değeri olmayan yabancı ülke paralarına karşı uyardı.
Toplum Destekli Polislik görevlileri kurban satış noktalarında yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlara bir dizi uyarılarda bulundu. Şükrüpaşa Mahallesinde bulunan kurbanlık pazarını ziyaret eden polisler uyarıcı broşürler dağıttılar. Broşürlerde, ‘’Kurban alışverişlerinde dikkat. Sahte para, çek ve senet tuzaklarına düşmeyin. Hırsızlara karşı kurbanlıklarını güvenli yerlerde muhafaza edin’' denildi.
Satıcıları hayvan hırsızlığına karşı uyaran polisler, hayvanlarını başıboş bırakmamalarını istedi. Polisler, "Bölgede dolaşan şüpheli araç ve şahısları 155 Polis İmdat telefonunu arayarak ihbar edin. Çek-senet karşılığı kurbanlık alışverişlerinde dikkatli olun. Sattığınız hayvanın parasını satış yerinde alın. Sahte ve değeri bulunmayan yabancı ülkelerin paralarına karşı dikkatli olun ve bu tür paraları kabul etmeyip ihbar edin." diye uyarıda bulundu.
Kurbanlık satanlar, kendilerine bilgilendirici broşür dağıtıp uyarılarda bulunan polislere teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER