ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2013 Pazartesi 16:00

Polis kırdığı kapının yenisini taktırdı


 Adana'da 'canlı bomba' iddiasıyla tutuklanan 61 yaşındaki Şemsettin Kalkan'ın evine yapılan operasyonda, polisin, kırdığı kapının yerine yenisini taktırdığı ortaya çıktı.

Gözaltına alınan Şemsettin Kalkan'ın eşi Arife Kalkan, baskın anında polise demir kapıyı kendisinin açtığını, polislerden birinin tahta kapıyı silahın dipçiğiyle kırdığını söyledi. Bu sırada "Kör müsün kapıyı niye kırdın" diye sorduğunu söyleyen Arife Kalkan, polisin de kendisine "Kırdıysak taktırırız" dediğini, polislerin birkaç gün sonra kırılan kapının yerine yenisini taktırdıklarını anlattı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile Özel Harekat polisi, 17 Aralık 2012 günü DHKP-C terör örgütünün 14 canlı bombacısı arasında olduğu ileri sürülen Şemsettin Kalkan'ın merkez Seyhan ilçesi Barış Mahallesi'ndeki evine baskın yaptı. Kalkan'ın bulunduğu evi basan polislere, demir kapıyı Kalkan'ın eşi 5 çocuk annesi 59 yaşındaki Arife Kalkan açtı. Arife Kalkan, o anları şöyle anlattı: "İki yıldır eşimi ne aradılar ne sordular. Kim o dedim, ben polis dedi, vurdu kapıyı açtılar. Ben kapıyı açtım onlar da beni yıktı. Sonra evi aradılar. Bir sahte kimlik, 2 dergi, bir de bana yazdığı mektubu buldular. Mutfakta oturuyordu Şemsi hiç kalkmadı. Kurban Bayramı'nda yine evdeydi. Polis saat 10 gibi geldi, zile filan basmadı. Tak tak vurdular, demir kapıya, kim o dedim, 'Biz polisiz' dedi. O zamana kadar ben 'durun açıyorum' dedim. Ben açtım onlar girdi. Tahta kapı kapalı değildi vurdu kırdı. Ben de 'Bu kapı kapalı değil, senin gözün kör mü, sen bu kapıyı vurdun kırdın', 'Tamam ben yaptıracağım' dedi, kırdıysam. Bak yaptırdı."

Arife Kalkan, eşi Şemsettin Kalkan'ın karıncayı incitmeyeceğini belirterek, emeklisi ile uğraştığını dile getirdi. DHKP-C terör örgütü ile irtibatlı kocası için ise şöyle konuştu: "İyi bir şey olsaydı çocuklarını sokardı. Bir kere düşmüş ne yapsın. Kendi gidiyordu. Hiç bize gelmezlerdi. Burada çalıştı, Arabistan'da çalıştı. Kaynakçıydı, sahte kimlikle gezdi inkar edemem. İki yıldır örgütle ilişkisi yoktu kocamın. Dedim ki iki yıl önce 'Ya biz ya örgüt'. O da 'Sizi diliyorum' dedi, bizi diledi. Niye diledi, torunlarım var, dede olmak istiyor. Örgüt de 'bizimle ilgisi yok' diye açıklama yaptı. Örgütün demir kapılarını benim kocamın yaptığı söyleniyor, astım hastası. Yapıldı denilen zamanda Şemsi cezaevinde yatıyordu. Astım hastası adam kaynak yapabilir mi?" 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER