ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 18:41

Polis ile eylemciler arasında gerginlik yaşandı

Polis ile eylemciler arasında gerginlik yaşandı


İstiklal Caddesi’nde polis ile eylemciler arasında zaman zaman arbede yaşandı. Terör örgütüne yakınlığı ile bilinen bir grubun oturma eylemi yapması üzerine bazı kişiler gözaltına alındı. Cumhuriyet Bayramı eylemi yapan gruptan bazıları gözaltılara tepki gösterirken, bazıları da gözaltıların kendilerinden olduğunu zannederek polisi yuhaladı.

İstiklal Caddesi’nde gün boyunca eylem yoğunluğu yaşandı. Akşam saatlerinden itibaren polis gruplara dağılmaları yönünde anonslar yapmaya başladı. Bazı noktalarda caddeyi yaya geçişine kapatan polis ile gruplar arasında tartışma yaşandı.

Bu sırada, terör örgütüne yakınlığı ile bilinen bir grup cadde üzerinde oturma eylemi yapmak istedi. Polis grubu önce uyardı. Cumhuriyet Bayramı eylemi yapanları kendilerine destek olmaya çağıran küçük gruba bazı eylemciler tepki gösterdi. Küçük grubun ikazı dikkate almaması üzerine polis müdahale etti ve gözaltına aldı. Bu olayların sürdüğü sırada Cumhuriyet eylemi yapan gruptan bazıları kendi arkadaşlarının gözaltına alındığını zannederek polise tepki gösterdi.

Akşam saatlerinde polis uyarılarla ve ‘süpürme’ yaparak grupları dağıttı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER