ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:28

Polis, hayvan pazarında sahte para uyarısında bulundu


Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri Kars hayvan pazarında vatandaşları sahte para konusunda uyardı.

Türkiye’nin dört bir yanına günde ortalama 3 bin hayvanın sevk edildiği Kars hayvan pazarında Emniyet KOM ekipleri sahte para konusunda önlemlerini artırdı. Emniyet ekipleri, dağıttıkları broşürlerle sahte paranın nasıl anlaşılacağını gösterdi. Uygulama karşısında memnuniyetini ifade eden besici Sacit Taş, polisin hayvan pazarına kadar gelerek kendilerini uyarmalarını ve broşür dağıtarak bilgilendirmelerini çok olumlu bulduklarını kaydetti.

Bayram öncesi ve bayram boyunca halkın güvenliği ve asayiş için gerekli tedbirleri aldıklarını belirten emniyet yetkilileri, halkın yoğun olduğu kurbanlık pazarları gibi yerlerde, KOM ekipleri tarafından bilgilendirme çalışmaları yapıldığını belirtti. Yetkililer, "Maalesef her yıl insanlarımızı aldatmak amacıyla sahte parayla hayvan alımı veya sahte para bozdurma gibi birtakım taktiklerle art niyetli insanlar ortaya çıkıyor. Köyden gelen insanlarımızı veya tüccarlarımızı dolandırabiliyorlar. Vatandaşlarımızın kalpazanlara karşı çok dikkatli olmasını istiyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER